22 lipca 2019
  • 17:19 Oferta sukienek Plus Size
  • 10:58 Kupowanie rowerów przez internet
  • 19:13 Wypożyczanie samochodów dla osób prywatnych i firm
  • 14:43 Dobra jakość przygotowanych opon
  • 10:50 Kilka słów o elektronicznych legitymacjach
E-legitymacje: nowoczesne rozwiązania w polskich szkołach

Polska szkoła zmienia się bardzo mocno. Chętnie sięga po nowoczesne rozwiązania i technologie. Już od września 2019 roku do rąk uczniów może trafić e legitymacja. To rozwiązanie, które jest naprawdę bardzo korzystne.

Dlaczego warto stawiać nowe technologie?

E legitymacja to alternatywa dla tradycyjnych legitymacji papierowych. E legitymacja formatem zbliżona jest do dowodów osobistych. Możliwości, które dają elektroniczne, nowoczesne legitymacje szkolne czy przedszkolne są zdecydowanie większe niż tradycyjnych, wydawanym uczniom przez wiele lat papierowych legitymacji. Na e legitymacji można zakodować zdecydowanie więcej informacji niż można było zmieścić w legitymacji papierowej. Szkoły, które zdecydują się na wprowadzenie elektronicznych legitymacji dla swoich uczniów, ale także przedszkola mają wiele możliwości zamówienia wykonania e legitymacji. Warto postawić jednak na firmę, które oferuje wykonanie legitymacji spełniającej wymagania MEN. 

Jak można wykorzystać legitymację elektroniczną?

Możliwości wykorzystania elektronicznej legitymacji jest zdecydowanie więcej niż tej tradycyjnej w formie papierowej. E legitymacja może służyć nie tylko do przejazdów komunikacją miejską. Uczniowie mogą ją wykorzystać także w charakterze karty bibliotecznej – niestety tylko w tych bibliotekach, w których znajduje się czytnik kart zbliżeniowych. Wszystkie tradycyjne metody weryfikacji mogą zostać zastąpione jedną, elektroniczna legitymacją dla przedszkolaków i uczniów. E legitymację mogą otrzymać także nauczyciele.

Redakcja

RELATED ARTICLES
LEAVE A COMMENT