Czym są fundusze etf?

Czym są fundusze etf?

Osób, które inwestują na giełdzie papierów wartościowych jest naprawdę wiele. Osoby, które na taki sposób inwestowania kapitału się decydują, mogą inwestować nie tylko w akcje spółek. Mogą wybrać też ETF fundusze. Początkujący gracze giełdowi z pewnością nie wiedzą etf co to. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie ETF co to.

Co to ETF?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie co to ETF, rozszyfrujmy skrót ETF. Otóż jest on akronimem, który utworzony został od angielskojęzycznej nazwy Exchange Traded Fund. Osoby, które chcą wiedzieć, ETF co to jest, mogą być zaskoczone tym, że są one jednym z rodzajów funduszy inwestycyjnych. Pierwsze ETF fundusze pojawiły się w 1990 roku. Obecnie ich popularność systematycznie rośnie, gdyż coraz więcej osób wie, ETF co to jest. Bardzo ważne jest to, że w fundusze ETF mogą inwestować nie tylko firmy ubezpieczeniowe czy fundusze emerytalne, ale także indywidualni inwestorzy.

Jak inwestować w fundusze ETF?

Inwestowanie w ETF fundusze jest bardzo proste. Osoby, które interesuje inwestowanie w te fundusze, mogą to robić zarówno na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jak i na giełdach zagranicznych. ETF Fundusze podlegają regulacjom prawnym zarówno w poszczególnych krajach, jak i przepisom unijnym. Są bezpieczną formą inwestowania, ale oczywiście inwestorzy muszą liczyć się z tym, że nie przyniosą one oczekiwanej stopy zwrotu. Osoby, które wiedzą co to ETF i jakie ryzyko wiąże się z inwestowanie w nie, łatwiej podejmą właściwą decyzję.