Czym wyróżniają się letnie buty robocze?

Czym wyróżniają się letnie buty robocze?

Choć pracownicy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla nich przestrzeganie zasad BHP, latem nawet najsolidniejsi z nich mają tendencję do podchodzenia do przepisów wybiórczo. Szczególnie wiele problemów generuje wyegzekwowanie od nich noszenia przepisowego obuwia i wymaganej przez regulamin odzieży. Zwykle nie jest to jednak wyraz złej woli

Poważnym problemem okazuje się niedopasowanie obuwia i odzieży BHP do specyficznych warunków pogodowych. Na szczęście, dziś w sprzedaży można natrafić na specjalne buty robocze letnie. Czy zainwestowanie w nie może okazać się dobrym pomysłem?

Buty robocze na lato – od czego zacząć?

Jeszcze zanim zaczniemy poszukiwać sklepów, w których oferowane są nam buty robocze letnie męskie, zadajmy sobie pytanie o to, czy w ogóle możemy pomyśleć o ich zakupie. Zapotrzebowanie na takie obuwie zgłaszane przez pracowników jest ważne. Nie mniej ważne są jednak również przepisy BHP. Jeśli nie pozwalają one na żadne odstępstwa między obuwiem roboczym letnim i zimowym, nie pozostaje nam nic innego poza ich przestrzeganiem. W innym wypadku może zastanowić się nad tym, które obuwie robocze letnie jest takim nie tylko z nazwy.

Cechy letniego obuwia roboczego

Podeszwa, którą charakteryzuje się obuwie robocze na lato, nie różni się zasadniczo od tej, z którą mamy do czynienia w czasie innych pór roku. Musi być antypoślizgowa, oczekuje się jednak od niej również, że będzie radzić sobie dobrze z wysokimi temperaturami. Nieco bardziej spektakularne zmiany dotyczą podnosków. Te są przeważnie wykonane ze stali. Świetnie chronią stopę przed uszkodzeniami mechanicznymi, nie są jednak wolne od wad. Przeważnie szybko się nagrzewają, co latem jest trudne do zniesienia. Jeśli więc istnieje taka możliwość, warto postawić na letnie obuwie robocze z noskami kompozytowymi.