Czym zajmuje się lekarz medycyny pracy?

Czym zajmuje się lekarz medycyny pracy?

Z pewnością większość osób w naszym kraju przynajmniej raz w swoim życiu złożyła wizytę u lekarz medycyny pracy. Lekarz medycyny pracy kojarzony jest przede wszystkim ze specjalistą, którego odwiedzają pracownicy wykonujący badania okresowe. Na badania do lekarz medycyny pracy muszą się zgłaszać jednak nie tylko pracownicy, ale również kandydaci na kierowców.

Jaki zakres badań?

Pracownicy skierowani do ośrodek medycyna pracy w Poznaniu mogą spodziewać się, że będą musieli oddać do badania próbkę moczu i krwi. Na pewno też medycyna pracy w Poznaniu wykona pomiar ciśnienia i badanie poziomu cukru. Ośrodek medycyna pracy w Poznaniu zapewnia również dostęp do lekarzy specjalistów: laryngologa, neurologa i okulisty. Oczywiście nie w każdym przypadku konieczne jest wykonywanie takich samych badań u lekarz medycyny pracy dla firm. Zakres badań może bowiem wynikać z charakteru pracy. Niektóre zawody będą wymagały wykonania także dodatkowych badań. Oferta lekarz medycyny pracy dla firm jest więc szeroka.

Jak często wykonywane są badania?

Lekarz medycyny pracy dla firm to oferta, z której mogą skorzystać nie tylko poznańskie firmy. Badania z zakresu medycyny pracy mogą zostać wykonane także przez osoby z miejscowości sąsiadujących z Poznaniem. Korzystając z oferty medycyny pracy dla firm, można być pewnym, że orzeczenie zostanie wydane bardzo szybko. Do ośrodka medycyny pracy dla firm nie ma kolejek. Aby jeszcze bardziej ułatwić życie pracownikom, ośrodek medycyny pracy dla firm proponuje także szczepienia ochronne. Więcej informacji można znaleźć w naszym wcześniejszym artykule.