Gdzie poddać się terapii uzależnień?

Gdzie poddać się terapii uzależnień?

Narkomania, palenie papierosów, alkoholizm: większość z nas uważa, że są to jedyne uzależnienia. Tak naprawdę uzależnień jest o wiele więcej; można być uzależnionym od robienia zakupów, hazardu, seksu, leków. Coraz więcej osób uzależnionych jest także od internetu. Z każdym z tych uzależnień można podjąć próbę zerwania. Najczęściej osoby, które na taki krok się zdecydują potrzebują pomocy specjalistów. Mogą ją otrzymać w ośrodek leczenia uzależnień.

Jaką pomoc oferuje ośrodek leczenia uzależnień?

Uzależnić się jest bardzo łatwo, trudniej jest z nałogiem zerwać. Oferta ośrodek leczenia uzależnień skierowana jest do osób uzależnionych, które chcą zerwać z nałogiem. Uzależnieniem, z którym boryka się bardzo wiele osób w naszym kraju jest alkoholizm. Ośrodek leczenia uzależnień jest miejscem, w którym alkoholicy mogą podjąć próbę zerwania z nałogiem. Jednym z etapów leczenia nie tylko uzależnienia od alkoholu, ale także od leków czy narkotyków jest detoks. Jest to możliwe w ośrodek odwykowy. Więcej o leczeniu i terapii uzależnień można przeczytać w artykule „O leczeniu uzależnień”.

Ośrodek terapii uzależnień: ile trwa?

Znalezienie ośrodek odwykowy nie jest trudne. O wiele trudniej jest podjąć decyzję o podjęciu leczenia w ośrodek odwykowy. Ośrodek terapii uzależnień to zarówno terapia indywidualna, jak i grupowa. Ile czasu zajmie terapia w ośrodek terapii uzależnień nie da się z góry określić. Jedni spędzają w ośrodek terapii uzależnień miesiąc, inni potrzebują o wiele więcej czasu.