Kierunek jazdy w foteliku ma znaczenie

Kierunek jazdy w foteliku ma znaczenie

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli fotelików samochodowych dla dzieci. Rodzice, wybierając idealne produkty dla swoich pociech, mogą wybierać między mnogością modeli o różnym kształcie, kolorze, czy też parametrach.

Każdy ceniący się sklep z fotelikami samochodowymi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, powinien mieć w swoim asortymencie fotelik RWF – taki, który montuje się tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego? Tego dowiesz się z niniejszego wpisu.

Liczy się bezpieczeństwo dziecka 

Profesjonalny sklep z fotelikami samochodowymi to gwarancja dla każdego rodzica, że kupi dobrej jakości produkt, spełniający normę i-Size. Dzięki szerokiemu asortymentowi, który jest widoczny już od samego progu, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. A czego konkretnie szukać?

Z pewnością warto rozważyć foteliki samochodowe RWF, które z pewnością poleci doświadczony oraz kompetentny pracownik sklepu. Dlaczego? Gdyż taki model fotelika jest bezpieczniejszy, co popierają statystyk, jak i przeprowadzone badania. Foteliki dla dziecka, odwrócone przodem do kierunku jazdy, są przynajmniej o 5 razy bardziej narażone na ryzyko śmierci bądź obrażeń, niż te tyłem.

Sprawdzaj zawsze parametry 

Każdy rodzic, odwiedzając sklep z fotelikami samochodowymi, powinien mieć zawsze na uwadze dobro własnego dziecka. Dlatego też każdy sprawdzony przez niego bezpieczny fotelik dziecka powinien odpowiadać wadze, jak i wzrostowi przyszłego małego pasażera. Wiek malucha często podawany jest orientacyjnie, co zawsze należy mieć na uwadze. Niekiedy waga i wzrost dziecka nie mieści się w podanym przez producenta przedziale. Może zdarzyć się również, że mały pasażer wyrośnie dużo wcześniej ze swojego fotelika, który w takim przypadku powinien być szybko wymieniony.