Miód z lawendy

Miód z lawendy

Na świecie mamy tysiące różnych roślin i ze wszystkich tych roślin pszczelarze starają się wyciągnąć to co najlepsze, by możliwe stało się stworzenie doskonałego, smacznego miodu. Udając się do sklepów dość często możemy się przekonać, że na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji miodów, niekiedy nawet mocno zaskakujących. Wśród tych propozycji na pewno będzie również miód lawendowy, który jednak nie jest szczególnie często spotykany.

Miód z lawendy – ciekawa propozycja

Trzeba zauważyć, że miód lawendowy to bardzo ciekawa propozycja, która w Polsce nie jest jednak tak popularna. Takim miejscem, gdzie ten będzie można taki miód kupić będzie między innymi węgierski półwysep Tihany, który słynie właśnie z uprawy lawendy i przebywając tam będzie można taki miód kupić. Sama charakterystyka tego miodu nie jest szczególnie zaskakująca, jest to miód o delikatnym, słodkim smaku z wyraźnie wyczuwaną nutą lawendy.

Dobry smak, dobre właściwości

Miód lawendowy podobnie jak inne miody wykazuje wiele cennych wartości odżywczych, dlatego warto po niego sięgać. To dobry wybór dla osób, które chcą poprawić swoją odporność szukają sposobu na to, by radzić sobie z jesiennym i wiosennym osłabieniem organizmu. Proponowany miód z lawendy niewątpliwie będzie bardzo dobrą propozycją, która w wielu przypadkach świetnie się sprawdzi, a wiele osób, gdy w nim posmakuje pewnie chętnie będzie do tego miodu wracać.