Ochrona i wygoda w letnich butach roboczych

Ochrona i wygoda w letnich butach roboczych

Letnie upały dają się we znaki każdemu, pewnym grupom osób są jednak w stanie doskwierać szczególnie mocno. Zalicza się do nich pracowników, którzy nie mogą wykonywać swoich obowiązków bez odzieży i obuwia zgodnych z przepisami BHP. Jak wybrać obuwie robocze na lato, jeśli nie chce się łamać przepisów, a jednocześnie dąży się do tego, aby w jak największym stopniu ułatwić pracę zatrudnionym?

Letnie buty robocze i ich zalety

Obuwie robocze letnie potrafi być prawdziwym wytchnieniem, gdy zestawi się je z ciężkimi i topornymi butami noszonymi w czasie innych pór roku. Poszukując go nie można jednak zapominać o tym, że buty robocze letnie nadal mają do spełnienie funkcję ochronną. To bezpieczeństwo musi być priorytetem wtedy, gdy w grę wchodzą dobre letnie buty do pracy. Jeśli będą wygodne, nie będzie jednak mowy o rzeczywistej ochronie stopy czy to przed urazami, czy to przed wysoką temperaturą, trudno będzie uznać, że zdecydowaliśmy się na przemyślany zakup.

Wybierając buty robocze letnie męskie należy mieć też na uwadze konkretne wytyczne charakterystyczne dla danego zakładu pracy. W wielu zakładach można latem chodzić w przewiewnych półbutach, nie jest to jednak oczywiste w każdym punkcie.

Obuwie zgodne z przepisami BHP

Nie każde obuwie jest tak samo przewiewne. Dobrze jest więc pamiętać o tym, że kluczowe znaczenie wydaje się mieć w takim przypadku odpowiedni wybór materiału, z jakiego wykonane są buty robocze na lato. Najmilej widziane są materiały tekstylne znane z tego, że skutecznie wspierają swobodny przepływ powietrza. Warto jednak zainteresować się również naturalną skórą licową i zamszową. Ciekawą propozycją są dziś również tak zwane materiały łączone, w tym choćby sprawdzone połączenie solidnej skóry zamszowej i siateczki.