Pochłaniacze wilgoci do stosowania w przemyśle

Pochłaniacze wilgoci do stosowania w przemyśle

Kondensacja pary wodnej wywołuje bardzo wiele uszkodzeń. W wyniku korozji, rozwoju pleśni i grzybów zarówno producenci, jak i importerzy czy eksporterzy mogą ponieść bardzo duże straty finansowe. Aby ich uniknąć, warto stosować pochłaniacze wilgoci.

Gdzie mogą być stosowane pochłaniacze wilgoci?

Pochłaniacze wilgoci przeznaczone są do ochrony produktów przed zawilgoceniem podczas ich długotrwałego magazynowania. Pochłaniacze wilgoci mogą być używane także podczas transportu towarów. Sprawdzają się zarówno w transporcie drogowym, kolejowym, jak i morskim. Pochłaniacz wilgoci znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Pochłaniacz do wilgoci może być stosowany w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, elektronicznym, spożywczym, farmaceutycznym. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy bardzo dobrze zabezpiecza przed zawilgoceniem zarówno półprodukty, jak i gotowe wyroby oraz delikatne podzespoły w zaawansowanych technologicznie urządzeniach.

Jaką formę może mieć pochłaniacz do wilgoci przemysłowy?

W sprzedaży znajduje się pochłaniacz wilgoci przemysłowy w formie saszetek, kapsułek i granulatu. Jako absorber wilgoci stosowane są bardzo różne substancje. W przypadku pochłaniacza mającego postać saszetek jako absorber wilgoci stosowana jest często glinka bentonitowa. Producenci proponują też pochłaniacze wilgoci, które zawierają silica gel albo sito molekularne. Wszystkie te substancje są bardzo bezpieczne zarówno dla urządzeń, jak i dla pracowników. Pochłaniacz do wilgoci przemysłowy można wykorzystywać bez obaw.