Pochłaniacze wilgoci skutecznie chronią towary przed zawilgoceniem

Pochłaniacze wilgoci skutecznie chronią towary przed zawilgoceniem

Ochrona półproduktów i gotowych wyrobów przed zawilgoceniem ma kluczowe znacznie w wielu branżach. Doskonałym sposobem są pochłaniacze do wilgoci.

W jakich branżach można stosować pochłaniacze wilgoci?

Pochłaniacze do wilgoci są bardzo uniwersalne, co oznacza, że znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Pochłaniacze wilgoci stosowane są przez przemysł elektroniczny, farmaceutyczny, meblarski, obuwniczy, a nawet spożywczy. Pochłaniacz wilgoci może być stosowany do ochrony produktów przed zawilgoceniem w czasie ich transportowania – także drogą morską oraz podczas długiego magazynowania.

Pochłaniacz wilgoci jest odporny na uszkodzenia i bardzo bezpieczny w użytkowaniu. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy występuje w różnych postaciach. Dostępne są pochłaniacze do wilgoci w formie saszetek, granulek i kapsułek. Wszystkie rodzaje pochłaniaczy są równie skuteczne i dostępne w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Co zawierają pochłaniacze do wilgoci?

Pochłaniacz wilgoci może skutecznie chronić różnorodne produkty przed zawilgoceniem ze względu na swoją zawartość. Jako absorber wilgoci może być stosowana glinka bentonitowa lub silica gel. Często stosowane jest również sito molekularne. Glinka bentonitowa to naturalny absorber wilgoci. Z kolei sito molekularne wiąże cząsteczki wody między innymi w cieczach organicznych. Silica gel to absorber wilgoci stosowany w pochłaniaczach wilgoci przeznaczonych do ochrony przed zawilgoceniem leków, galanterii skórzanej, instalacji i różnych urządzeń.