Promy do Szwecji bez tajemnic

Promy do Szwecji bez tajemnic

Choć turystyka promowa cieszy się na świecie coraz większą popularnością, promy do Szwecji nie należą do tych, którymi Polacy zachwycaliby się masowo. Zdecydowanej większości z nas nie są one obce. Większości pytanych odpływający ze szwedzkich portów prom do Świnoujścia kojarzy się jednak przede wszystkim z dawnymi próbami przewiezienia przez granicę taniego alkoholu wysokiej jakości. Prom Szwecja ciągle okazuje się rozwiązaniem owianym złą sławą. Czas więc obalić kilka mitów na jego temat.

Czego się spodziewać po promach do Szwecji

Wbrew obiegowym opiniom, promy Polska-Szwecja nie są ani drogie, ani niebezpieczne. Podróż nimi ma swoją specyfikę i wiele osób potrzebuje chwili, aby przyzwyczaić się do morskich fal. Nie ma jednak mowy o poważnym dyskomforcie. Większość podróżnych już po kilkunastu minutach przestaje odczuwać, że nie znajduje się na lądzie. Wybierając prom do Szwecji nie trzeba też obawiać się, że podróż nie będzie atrakcyjna. Przeciwnie, na trasie wiele się dzieje i każdy może liczyć na ciekawie spędzony czas.

Jak kupić bilet na prom?

Osoby planujące podróż samolotem doskonale zdają sobie sprawę z tego, że im szybciej kupią bilet lotniczy, tym lepiej. Gdy w grę wchodzą promy do Szwecji planowanie z wyprzedzeniem również ma swoje plusy, bo często pozwala na zaopatrzenie się w bilet charakteryzujący się ceną znacznie bardziej przystępną niż miałoby to miejsce w innych okolicznościach. Jeśli jednak promy do Szwecji są naszą spontaniczną decyzją, również nie mamy powodu do niepokoju. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy zaopatrzyli się w bilet w dniu kursowania. Jego cena nie będzie może tak atrakcyjna, jak cena biletu kupowanego z wyprzedzeniem, z pewnością jednak nie będzie wygórowana.