Wysokiej jakości przemysłowe pochłaniacze wilgoci

Wysokiej jakości przemysłowe pochłaniacze wilgoci

Nadmierna wilgoć w powietrzu niesie ze sobą wiele zagrożeń. Zagraża między innymi niektórym produktom powodując ich uszkodzenie i pogorszenie walorów estetycznych. Odpowiednie zabezpieczenie produktów przed zawilgoceniem jest kluczowe w wielu branżach. Bardzo skuteczną formą ochroną są pochłaniacze wilgoci.

W jakiej formie można kupić pochłaniacze wilgoci?

Wykorzystywane do ochrony towarów przed zawilgoceniem podczas długiego transportu i magazynowania pochłaniacze wilgoci mogą mieć bardzo różną postać. Na rynku dostępne są pochłaniacze wilgoci w saszetkach o różnej pojemności, kapsułek albo granulatu. Każdy pochłaniacz wilgoci jest tak samo wydajny i skuteczny.

Warto wiedzieć, że pochłaniacz wilgoci może być zróżnicowany nie tylko pod względem formy, w jakiej jest dostępny. Poszczególny pochłaniacz wilgoci może różnić się też składem. Producenci proponują pochłaniacze, w których jako absorber wilgoci zastosowana została glinka bentonitowa. Jako absorber wilgoci stosowane jest również sito molekularne oraz silica gel.

Gdzie można stosować pochłaniacze wilgoci?

Każdy pochłaniacz do wilgoci przemysłowy niezależnie od tego, jaki absorber wilgoci został w nim zastosowany jest produktem bardzo bezpiecznym. Może też być stosowany do ochrony przed zawilgoceniem odzieży, obuwia, leków, wyrobów elektronicznych i niektórych produktów spożywczych. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy sprawdzi się też w przemyśle motoryzacyjnym, papierniczym i lotniczym. Dodatkowy plus: pochłaniacz do wilgoci przemysłowy nie jest drogi.