Czy warto inwestować w fundusze ETF?

Czy warto inwestować w fundusze ETF?

Wiele osób decyduje się na inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych. Osoby te mogą inwestować nie tylko w akcje spółek. Inna możliwość to inwestowanie w ETF fundusze. Pojawia się jednak pytanie ETF co to. Postaramy się znaleźć na nie odpowiedź.

Co to EFT jest?

ETF to akronim, który został utworzony od nazwy Exchange Traded Fund. Osoby, które zastanawiają się nad tym, EFT co to jest powinny więc wiedzieć, że jest to giełdowy fundusz inwestycyjny. EFT Fundusze działają na takiej samej zasadzie jak inne fundusze inwestycyjne. Są one jednak czymś więcej niż tylko funduszami inwestycyjnymi.

Fundusze EFT służą nie tylko do inwestowania. Mają prawo także do emitowania własnych jednostek uczestnictwa. Jednostki uczestnictwa EFT są na giełdach wyceniane na bieżąco. Obrót nimi odbywa się na giełdach non stop. Dzięki temu osoby, które chcą je nabyć mogą to zrobić w dowolnej chwili. Mamy nadzieję, że chociaż częściowo wyjaśniliśmy, EFT co to.

Czy inwestowanie w fundusze ETF jest bezpieczne?

Kiedy już wiemy, ETF co to, z pewnością zechcemy wiedzieć, czy inwestowanie w te fundusze jest bezpieczne. W fundusze ETF można bezobaw inwestować, gdyż jest to bezpieczna lokata kapitału. Oczywiście pewne ryzyko inwestycyjne istnieje, ale z takiego ryzyka sprawę musi zdawać sobie każdy, kto chce inwestować na giełdzie papierów wartościowych. Fundusze te podlegają różnym regulacjom prawa. W Polsce ich funkcjonowanie regulowane jest przepisami obowiązującej od 2004 roku ustawy o funduszach inwestycyjnych.