Czym są kosmetyki naturalne?

Czym są kosmetyki naturalne?

Wiele osób zastanawia się dlaczego coraz więcej osób decyduje się na używanie wyłącznie naturalnych kosmetyków i ekologicznych artykułów gospodarstwa domowego. Faktem jest że każdy sklep z kosmetykami naturalnymi odnotowuje dziś wzrost sprzedaży. W ofercie są najczęściej bio kosmetyki, a także kosmetyki organiczne bez chemii i bez konserwantów.

Czego szukać w sklepie z kosmetykami naturalnymi?

Sklep z kosmetykami naturalnymi najczęściej oferuje ekokosmetyki, kosmetyki naturalne, kosmetyki organiczne – są to kosmetyki bez SLS, bez parabenów które zawierają naturalne i / lub organiczne składniki. Ważne jest, aby zrozumieć, że w składzie kosmetyków naturalnych nie ma żadnych substancji nienaturalnych lub jest ich bardzo niewiele i są one bezpieczne. Nie każdy sklep online który reklamuje swoje produkty jako naturalne, podaję nam pełne informacje. Nie wszystkie kosmetyki są bowiem naturalne.

Większość kosmetyków i chemii gospodarczej na rynku składa się w ponad 90% z materiałów syntetycznych i jest testowana na zwierzętach. Producenci często wprowadzają konsumentów w błąd, nazywając ich kosmetyki „naturalnymi”, ale w rzeczywistości zawierają minimalną zawartość substancji naturalnych, wszystko inne to chemia stała. W naszym ustawodawstwie pojęcie „eko”, „bio”, „skład naturalny”, „skład organiczny” nie jest zdefiniowane.

Co to są eko i bio?

Sklep z kosmetykami naturalnymi, który chcę oferować tego typu produkty, powinien być świadom, że muszą one spełniać kilka warunków. Koncepcja ekologiczna pojawiła się w przemyśle kosmetycznym od przemysłu spożywczego, w którym ekologia nazywana jest produktem (składnikiem) naturalnego pochodzenia. Wszystkie produkty certyfikowane jako kosmetyki organiczne / bio / eko / naturalne są wytwarzane na podstawie przyjaznych dla środowiska składników roślinnych lub mineralnych uprawianych w warunkach przyjaznych dla środowiska. W Europie na poziomie legislacyjnym stosowanie tych pojęć jest określone tylko wtedy, gdy produkt spełnia określone normy i normy dotyczące kosmetyków naturalnych.