Na co zwracać uwagę wybierając letnie buty robocze?

Na co zwracać uwagę wybierając letnie buty robocze?

Lato to pora roku, w czasie której doskwiera nam nie tylko zbyt wiele warstw ubrań, ale i obecność pełnych butów na nogach. Niestety, nawet w czasie najcieplejszych dni ryzyko wypadku przy pracy jest duże, buty robocze letnie nie mogą być więc wybierane mniej starannie niż te, z którymi mamy do czynienia w czasie innych pór roku. Na co powinniśmy zwracać uwagę, jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo pracowników, a jednocześnie zależy nam na tym, aby obuwie robocze na lato nie powodowało odparzenia?

Najważniejsze cechy butów roboczych letnich

Obuwie robocze letnie powinno być wybierane przede wszystkim pod kątem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, które obowiązują zarówno w danym zawodzie, jak i w konkretnym miejscu zatrudnienia. Ważne jest to, aby były wygodne, szukając butów roboczych letnich nie można jednak zapominać również o ich bezpieczeństwie i faktycznej ochronie. W czasie upalnych dni najlepszą opcją wydają się być lekkie i przewiewne sandały, choć, oczywiście, nie ma o nich mowy wtedy, gdy same warunki pracy wymagają bardziej zabezpieczonego obuwia.

Nawet najlżejsze buty robocze letnie męskie powinny charakteryzować się podeszwą z dodatkowym zabezpieczeniem przed przebiciem. Ważny jest także podnosek, który chroni palce u stóp przed uszkodzeniami mechanicznymi. Buty robocze letnie muszą być bezpieczne, warto jednak stawiać w ich przypadku na podnoski kompozytowe, które nie nagrzewają się tak mocno, jak ich odpowiedniki ze stali.

Na jakie inne cechy butów roboczych zwrócić uwagę?

Latem wielu pracowników jest bardziej aktywnych. Częściej się przemieszczają, bardziej ochoczo korzystają też z prawa do przerw. Warto zatroszczyć się więc o to, aby buty robocze letnie były rozwiązaniami, które stosunkowo łatwo można utrzymać w czystości.