Zalety profili stalowych w halach namiotowych

Zalety profili stalowych w halach namiotowych

Cegła powoli odchodzi w niepamięć, jeżeli chodzi o budowanie nowych powierzchni przeznaczonych pod produkcję. Producent hal stalowych, wraz ze swoimi konstrukcjami, składa inwestorom propozycje, koło których nie da się przejść z obojętnością. Nie tylko są one o wiele bardziej atrakcyjne pod względem ceny, ale i czasu realizacji całego zlecenia. Gwarancją czego są zatem jeszcze hale namiotowe z profilem stalowym? 

Wytrzymały i niezawodny stelaż 

Stal jako materiał, który używany jest do produkcji poszczególnych komponentów, odznacza się bardzo wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Dlatego też cała konstrukcja niezależnie od swoich rozmiarów, odporna jest na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz przeciążenia, rozciągania, ściśnięcia itd. Producent hal stalowych, na etapie planowania z inwestorem, może stworzyć obiekty o niestandardowych rozmiarach (wliczając w to wysokość dachu). Dzięki temu statyczne, jak i mobilne maszyny będą mogły swobodnie pracować oraz się przemieszczać. 

Lekkość oraz wytrzymałość 

Mimo tego, że profil hal namiotowych jest stalowy, to i tak odznacza się on zaskakującą lekkością. Dzięki tej właściwości nie ma najmniejszych problemów z rozstawieniem całego obiektu, czy też późniejszym jego rozbudowaniem. Nie sprawia on również kłopotów podczas produkcji, czy też demontażu, dlatego też tak wielu ludzi lubi z nim pracować.

Producent hal stalowych, zdając sobie sprawę z jego wytrzymałości, ze spokojem zapewnia, że konstrukcje tego typu mogą być eksploatowane 365 dni w roku (niezależnie od pogody). Przez to używane są one jako obiekty produkcyjne, sportowe, rolnicze, magazyny itd.