W jaki sposób oddzielić łóżko od reszty pokoju?

W jaki sposób oddzielić łóżko od reszty pokoju?

Nie zawsze dysponujemy ogromnym domem, w którym mamy oddzielne pomieszczenie wyznaczone na salon, sypialnię oraz pokoje gościnne, sami musimy w jednym pomieszczeniu stworzyć jedynie strefę sypialnianą, dlatego warto zastanowić się co zrobić, aby odpowiednio oddzielić łóżko od reszty pokoju.

Najlepsze są oczywiście łóżka do sypialni 180×200 i na takie powinniśmy się zdecydować, nawet jeżeli nie dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem na sypialnię. Jeżeli salon jest na tyle duży, aby wydzielić w nim strefę sypialnianą, możemy odgrodzić ją za pomocą regału, cienkiej ścianki bądź zasuwanej zasłony.

Regał idealnie odgrodzi sypialnię od salonu

Doskonałym sposobem na odgrodzenie sypialni od salonu jest postawienie regału, w którym na przykład będzie się mieściła nasza cała biblioteczka. Dodatkowo wysoki regał pozwoli na schowanie dodatkowej pościeli, całkowite zasłonięcie łóżka oraz stworzy we wnętrzu wyjątkowy klimat.

Stylowy parawan to idealny sposób na wydzielenie stref w pokoju

Nawet jeżeli łóżka drewniane 180×200 zajmują dużo miejsca, możemy wydzielić je stylowym parawanem, dzięki czemu zyskamy we wnętrzu poszczególne strefy. Jest to jedna z najtańszych możliwości, nawet jeżeli rama łóżka 180×200 ma duży rozmiar, parawan skutecznie oddzieli część sypialnianą od części salonowej.

Rolety do zastosowania nie tylko w oknach

Kolejnym sposobem na wydzielenie części sypialnianej w dużym salonie jest możliwość zamontowania pod sufitem rolet, które tym razem będą pełniły funkcje wydzielenia przestrzeni pomiędzy częścią wypoczynkową, a częścią salonową, gdzie zapraszamy gości. Łóżko drewniane i rama do łóżka 180×200 to najlepszy wybór nawet w przypadku braku miejsca na sypialnię, a rolety mogą stanowić ciekawy design naszego wnętrza.