Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka w samochodzie

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka w samochodzie

Rodzice zawsze będą stawiali bezpieczeństwo swojego dziecka na pierwszym miejscu. Dlatego tak ważne jest, by sklep z fotelikami samochodowymi, do którego się udadzą, oferował tylko i wyłącznie sprawdzone produkty, zapewniające nie tylko komfort jazdy dla maluszka, czy też atrakcyjny design, ale przede wszystkim obronę przed ewentualnym uderzeniem.

Jakie powinny być odpowiednie foteliki samochodowe i na co w szczególności powinno zwracać się uwagę? Tego dowiesz się z niniejszego wpisu. 

Wybieraj sprawdzone sklepy z fotelikami samochodowymi 

W dzisiejszych czasach w wielu punktach sprzedażowych można nabyć akcesoria i produkty dla dzieci. Profesjonalny sklep z fotelikami samochodowymi często jest pomijany przez rodziców, ze względu na ceny, które ich odstraszają. Nie jest to jednak dobra reakcja, a wręcz przeciwnie!

W tym wypadku, jak bezpieczeństwo malucha, cena idzie w parze z jakością. Można mieć pewność, że fotelik dla dziecka, zakupiony w sprawdzonej placówce, będzie spełniał normy i-Size (sprecyzowane normy europejskie, odnośnie fotelików samochodowych). Tego nie można być pewnym, dokonując podobnego zakupu w supermarkecie na przecenie. Należy zawsze pamiętać, że na podróbki bardzo łatwo jest się natknąć w dzisiejszym świecie. 

Dobierz idealny fotelik dla swojego dziecka 

Sklep z fotelikami samochodowymi to świetna okazja do tego, by sprawdzić, czy dany produkt można bezpiecznie zamontować w konkretnym modelu samochodu. To też szansa na profesjonalne doradztwo oraz dopytanie się o wszelkie szczegóły.

Wybierając bezpieczne foteliki samochodowe należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, dla jakiego dziecka są one przeznaczone. Trzeba wziąć więc najczęściej pod uwagę wagę, wzrost, jak i sugerowany przez producentów wiek. Powinno się jednak uważać na ostatnią klasyfikację, gdyż każde dziecko jest inne. Często zdarza się, że maluch, ze względu na swój wzrosty, czy też wagę, zalicza się do innej grupy wiekowej, niż jest w rzeczywistości.